Zapraszamy na rodzinne wczasy

do miejsca, w którym wypoczniesz wśród przyrody

Dlaczego warto

Wypoczynek nad jeziorem, szczególnie w wakacje, cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. Na wczasy można się wybrać w góry, nad morze lub w inne ciekawe miejsca (np. puszcza, czy pełen zieleni teren podmiejski). Czy wyjazd nad jezioro (ewentualnie jeziora) może być najlepszą propozycją na wypoczynek?

Aktywny i bierny wypoczynek nad jeziorem

Jezioro kojarzy się z pięknem przyrody i spokojem. Można wypoczywać nad nim nie aktywnie, ale i biernie. Kto lubi leniuchować, może poleżeć na hamaku, poczytać książkę czy prasę, można to robić nad jeziorem, z dala od zgiełku miejskiego. Jezioro to również doskonałe miejsce na czynny wypoczynek. Można kąpać się, leżeć na plaży, pływać jachtem, łódką czy kajakiem, łowić ryby, uprawiać jogging, chodzić do lasu na jagody lub poziomki. A jeżeli wypoczynek zaplanowaliśmy na późne lato i wczesną jesień można również wybrać się na grzyby do pobliskiego lasu.

Wybór okolicy z jeziorem

Przy wyborze okolicy z jeziorem należy wziąć pod uwagę, czy jest ona atrakcyjna dla nas. Jeżeli lubimy ciszę i spokój, to interesować nas będzie miejsce ustronne i niezaludnione. Bardzo ważne jest, czy jezioro jest w otoczeniu zieleni. Przyroda wpływa uspokajająco na nasz układ nerwowy, odstresowuje i pomaga nabrać dystansu do spraw, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Kto chciałby popływać w jeziorze, powinien wybrać takie jezioro, gdzie dostęp do wody jest łatwy i bezpieczny.

Pogoda i wybór odpowiedniego miejsca noclegowego

Pogoda ogrywa dużą rolę podczas naszego wypoczynku nad jeziorem. Planując urlop, warto wziąć pod uwagę prognozy pogody. Nie zawsze można sobie na to pozwolić, ale gdy mamy możliwość zaplanowania wyjazdu w krótkim czasie, rozważmy, jaka będzie pogoda. To pozwoli nam zaplanować, co będziemy robić w trakcie wypoczynku.

W planowaniu wypoczynku nad jeziorem nie może pominąć miejsca noclegowego. Wybierając okolice, jezioro, trzeba również wybrać lokum na nocleg i przebywanie w ciągu dnia. To może być oczywiście hotel, kwatera prywatna, domek, namiot na polu biwakowym. Wybór miejsca na nocleg będzie miał istotny wpływ na jakość naszego wypoczynku.

Jezioro jest doskonałym miejscem na wypoczynek aktywny i bierny. Stanowi świetną alternatywę dla wczasów nad morzem i w górach. Należy tylko wybrać takie miejsce, które się nam podoba, gdzie byliśmy już kiedyś. A jeżeli jedziemy tam pierwszy raz, musimy mieć przekonanie, że jedziemy na urlop tam, gdzie chcemy i zamierzamy miło spędzić wakacje.